Таїнство Різдвяної спіралі

Листопад і грудень - кінець календарного року, коли рано темніє, до Різдва ще далеко, день почне прибувати ще не скоро, і всім нам не вистачає світла. Важкі часи. Але якщо згадати про те, що в кожному з нас горить внутрішній ясний і теплий духовний світ, то стає легше. Саме цей світ допомагає нам пережити темну пору і дає можливість радіти нехай такому недовгому, але все ж - світловому дню.

Одне з найкрасивіших свят року в вальдорфських школах і дитячих садах - Різдвяна Спіраль. Чудова традиція, яка символізує шлях до світла, шлях до себе самого.

Символ спіралі використовується з давніх часів, значення її різноманітні. Одне з них - уособлення процесу розвитку, його плавності, безперервності, ритму життя. Кожен виток спіралі - це кінець одного циклу і одночасно початок нового.

Напередодні дня проведення Різдвяної Спіралі в залі викладається велика спіраль з ялинових гілок. Вона може бути прикрашена стрічками, красивими каменями, сухоцвітом. У центрі на узвишші встановлюється велика свічка. За настанні сутінків в залі вимикають світло, велику свічку запалюють, і тепер горить лише вона одна.

Незабаром заграє музика, і з'явиться Ангел, який буде супроводжувати на шляху кожного з учасників Різдвяної Спіралі. Перший з них, тримаючи в руках свою свічку, поки ще незасвічену, починає шлях до центру Спіралі, до великої палаючої свічі. Поки він йде майже в темряві, але його веде Ангел, і він йде до світла і нарешті запалює свою свічку від центральної. Після цього - зворотний шлях, на якому йде людина на свій розсуд вибирає місце на Спіралі, ставить там свою свічку і повертається на вихідне місце. Стає трохи світліше. Тепер піде наступний, і наступний, і наступний. Кожен з них робить те ж саме - йде слідом за Ангелом до світла, запалює свій вогонь і відправляється назад, залишаючи свою свічку (своє світло) на витках Різдвяної Спіралі. З кожною новою свічкою стає все світліше і світліше - і ось останній учасник йде вже по сяючою доріжці ... І відразу так ясно, очевидно, що людина не самотня: чим більше людей пройде цим шляхом, тим легше і світліше буде шлях для кожного наступного.

В цьому процесі є кілька ключових моментів. Не варто боятися йти першому в темряві, тому що ми йдемо на світло навіть тоді, коли не видно орієнтирів. Нам допомагає в дорозі наш власний внутрішній світ і наш власний Ангел-хранитель - вони, дійсно, є у кожного з нас і незримо присутні в кожному дні нашого життя. Але в день Різдвяної Спіралі все це - і Ангел, і Світло - стають видимими, ще раз нагадують, що вони з нами. Знайшовши в собі цей світ, ми можемо допомогти іншим. Відчувши підтримку свого Ангела, ми можемо допомогти самим собі.

Йдучи в центр спіралі до великої свічці, добре б згадати свій минулий рік, просто зафіксувати події, не оцінюючи їх. І запам'ятати - що відчували, про що думали, з якою думкою запалили свою свічку, що подумали, коли ставили її. Зберегти все це хоча б до наступного ранку. Це - для дорослих. Діти, як правило, інтуїтивно відчувають настрій свята і проживають його по-своєму. Важливо дати їм таку можливість.

Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар