Вальдорфська школа

- це загальноосвітня школа, що не підкорюється інтересам специфічних соціальних груп: світоглядних, релігійних, політичних...

Вальдорфська педагогіка

створена для задовольнення потреб дитини і має на меті розвиток її власного потенціалу.

Вальдорфська школа

- це среда для виховання вільної особистості.

Вальдорфська школа

є цілісною від дошкільного до кінця шкільного періоду.

Вальдорфський дитячий садок

- це основа майбутнього здорового життя.

У вальдорфській школі

один педагог супроводжує клас перші 6-8 років як основний учитель.

У вальдорфській школі

дві іноземні мови вивчаються із перших класів.

Вальдорфська школа

– це викладання основних предметів епохами.

Вальдорфська школа

- це відсутність примусу, оцінок та стереотипів.

Вальдорфська школа

- це пробудження інтересу до навчання.

Вальдорфська школа

- це широкий комплексний підхід до вивчення довкілля.

Вальдорфський дитячий садок

- це домашня атмосфера у різновікових групах.

Вальдорфська школа та сад

- це природний інтер'єр,іграшки та меблі з натуральних матеріалів.

Вальдорфська школа

- це максимальна близькість до природи (город, ферма) та віддаленість від плодів цивілізації (обмеження телепереглядів,комп'ютера,Інтернету).

Вальдорфська школа

- це сотні випускників – сьогодні студентів українських та зарубіжних вищих навчальних закладів.

Вальдорфські вчителі

крім традиційного педагогічного мають вальдорфську освіту та бажання безперервного професійного розвитку.

Вальдорфська школа

- це повага до особи дитини та її індивідуальності.

Вальдорфська школа

приділяє особливу увагу естетичним та трудовим дисциплінам (ліплення, малювання, музика, ткацтво, в'язання, рукоділля, деревообробка, драма тощо).

Вальдорфська школа

- це розвиток здатностей старшокласників робити самостійні судження.

Вальдорфська школа

- це цікаві уроки, незабутні свята, різноманітні екскурсії, театральні вистави та мовна практика закордоном.

Епохальне навчання у вальдорфській школі

Уявіть, що ви можете вивчати улюблений предмет щодня, а не раз на тиждень. Можете логічно переходити від одного феномена до іншого, виробляючи для себе логічні звʼязки між окремими явищами. Або продовжуєте обговорення цікавого історичного факту чи літературної концепції вже наступного дня, коли ще памʼятаєте хід своїх думок, але вже готові оприлюднити нові ідеї.
Саме таким є епохальне навчання. Викладання епохами - це основний принцип вальдорфської педагогіки. І цьому є пояснення.
Для дитини головним в процесі навчання є 2 принципи: самостійного дослідження та забування. Реалізувати обидва допомагає правильно побудовані уроки. Наприклад, замість «зубріння» понять та визначень на уроках української мови можна досліджувати розвиток самої мови та разом з вчителем знаходити закономірності, виокремлювати поняття та самим формулювати правила. Так знання стають власністю дитини, а не чимось абстрактним і даним зверху. І для такого повноцінного дослідження потрібен час, більший за 45 хвилин.
Але окрім суто прагматичних причин є ще психологічні обґрунтування епохального викладання. Для людини важливі як процеси запамʼятовування, так і процеси забування. Дитина має пройти через певне забування матеріалу, щоб повернутися до нього і вже остаточно засвоїти. Дитині потрібен час для того, щоб з матеріалом звʼязатися. І ось тут щотижневі уроки роблять занадто великі паузи між запам’ятовуванням і забуттям.
Класична структура основного уроку має такий вигляд: спостереження за явищем відбувається у другій частині уроку, вдома учні замальовують експерименти чи працюють з практичними матеріалами, а вже наступного ранку пригадують максимально точно, що було під час дослідження, і роблять висновки, які стають правилом. Тобто, дитина має час подумати над тим, що було на уроці, звʼязатися з темою і зробити власні відкриття. А потім почати нове дослідження.
Такий спосіб викладання діє від першого до останнього класу. Звичайно, для деяких предметів потрібне відпрацювання - ці предмети продовжуються щотижнево. Наприклад, математика, мова чи література. А епохальний принцип в них використовується для вивчення нових тем.
Таким чином дитина отримує цілісне уявлення про предмет, а також пропрацьовує практичні навички там, де це потрібно. І знання, отримані шляхом епохального викладання, більш міцні, живі і структуровані.

Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар