Вальдорфська школа

- це загальноосвітня школа, що не підкорюється інтересам специфічних соціальних груп: світоглядних, релігійних, політичних...

Вальдорфська педагогіка

створена для задовольнення потреб дитини і має на меті розвиток її власного потенціалу.

Вальдорфська школа

- це среда для виховання вільної особистості.

Вальдорфська школа

є цілісною від дошкільного до кінця шкільного періоду.

Вальдорфський дитячий садок

- це основа майбутнього здорового життя.

У вальдорфській школі

один педагог супроводжує клас перші 6-8 років як основний учитель.

У вальдорфській школі

дві іноземні мови вивчаються із перших класів.

Вальдорфська школа

– це викладання основних предметів епохами.

Вальдорфська школа

- це відсутність примусу, оцінок та стереотипів.

Вальдорфська школа

- це пробудження інтересу до навчання.

Вальдорфська школа

- це широкий комплексний підхід до вивчення довкілля.

Вальдорфський дитячий садок

- це домашня атмосфера у різновікових групах.

Вальдорфська школа та сад

- це природний інтер'єр,іграшки та меблі з натуральних матеріалів.

Вальдорфська школа

- це максимальна близькість до природи (город, ферма) та віддаленість від плодів цивілізації (обмеження телепереглядів,комп'ютера,Інтернету).

Вальдорфська школа

- це сотні випускників – сьогодні студентів українських та зарубіжних вищих навчальних закладів.

Вальдорфські вчителі

крім традиційного педагогічного мають вальдорфську освіту та бажання безперервного професійного розвитку.

Вальдорфська школа

- це повага до особи дитини та її індивідуальності.

Вальдорфська школа

приділяє особливу увагу естетичним та трудовим дисциплінам (ліплення, малювання, музика, ткацтво, в'язання, рукоділля, деревообробка, драма тощо).

Вальдорфська школа

- це розвиток здатностей старшокласників робити самостійні судження.

Вальдорфська школа

- це цікаві уроки, незабутні свята, різноманітні екскурсії, театральні вистави та мовна практика закордоном.

Свято Мужності

Осінь вступає в свої права, день стає коротшим, світла все менше. Тому дуже важливо знайти світло всередині себе, знайти сили боротися з темрявою, зі злом, зберігаючи світло в душі. Саме цьому присвячена епоха святого Михайла. 

Архангел Михаїл, чиє ім'я означає «хто як Бог», - це помічник людей, який дає сміливість боротися зі злом. У православ'ї  Михайла називають Архістратигом, що означає глава святого воїнства Ангелів і Архангелів. Архістратиг Михаїл вважається покровителем воїнів, великим захисником від злих сил.

Приблизно за тиждень до свята до школи приїжджає на коні «посланець святого Михаїла». Він привозить завдання для молодших школярів на подолання як зовнішніх труднощів, так і недоліків в себе. Наступній період діти намагаються виконати ці завдання, щоб стати достойними помічниками та воїнами святого Михаїла.

 Важливо допомагати прокинутися у дітей волі до добра, заохочувати їх на добрі вчинки та справи. Цьому можна допомогти зримо: у затишному місці ставляться ваги, одна з чашок опущена вниз - там лежить великий темний камінь. І в дитини з'являється завдання допомогти Архангелу Михайлу - для цього кожен день вона повинна класти на іншу чашу ваг маленький камінчик. Дитина бачить, як «добра» чаша стає з кожним днем важче, поки не настане рівновага, і, нарешті, добро перемагає і переважує зло. Вчитель розповідає дитині про те, що жодне, навіть найменше добре діяння ніколи не зникає, навіть якщо його ніхто не помітив. Божественний світ приймає всі добрі справи з радістю, тому що вони зміцнюють сили добра у світі.

Часто старшокласники  напередодні свята готують полосу випробувань для молодших школярів. Це - випробування на спритність і витривалість, силу і взаємовиручку.
В цей час в класах розповідається багато історій про сміливих, мужніх людей.
Для першокласників учні середніх класів роблять золоті корони, мами шиють червоні плащі, батьки роблять дерев’яні мечі.
Учні 6го класу роблять з глини лицарський замок з лицарем і драконом, який прикрашає коридор школи.

У призначений день проходить і само Свято Архангела Михаїла.
На початку свята розігрується спектакль про порятунок  від страшного дракона. Відважний лицар, богатир перемагає. Світло і Добро перемагають Тьму - так і повинно бути.
Для маленьких епоха святого Михайла - це переживання образу сміливого лицаря або богатиря, рятівника прекрасної принцеси. До свята зазвичай ставиться вистава про битву святого Георгія  або Архангела Михайла з драконом, або інша, головна ідея якого - боротьба добра зі злом.
     Після вистави дітей 1 класу присвячують у «воїни добра і світла», надягають їм червоні плащі, золоті корони і вручають мечі. Тепер вони готові битися з драконом.
 Восьмикласники роблять на уроках рукоділля триголового дракона, а потім керують цим драконом під час битви дітей з ним.

Свято Михайла пронизане настроєм мужності, внутрішньої сили і самодисципліни. В період його підготовки і проведення відбувається виховання мужності, прагнення до добра, вміння долати труднощі, безкорисно допомагати іншім людям.

Готуючись до свята, протягом декількох тижнів на уроках або вранці діти разом з  вчителями співають пісні, присвячені Архангелу Михаїлу «На червоних на вітрилах», «Святий Архангел Михаїл», «О, Михаїл святий», «Коли на землю осінь». Це дуже красиво звучить і створює урочистий настрій. Деякі з цих пісень звучать і під час самого свята, разом з виставою та під час присвячення першокласників у «воїни добра і світла».
Довганюк Ганна Миколаївна

Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар