- Початкова вальдорфська школа

Перший раз у перший клас
  • У вальдорфській школі світ казкових образів оточує дитину 1-го класу. З казки приходять літери, з'єднуючись у склади, слова, а потім у речення та тексти. Казковими образами постають перед першокласником усі 4 арифметичні дії. Казка звучить німецькою та англійською на уроках іноземних мов. Дитина вчиться писати і читати, рахувати та вирішувати завдання, в'язати спицями, малювати фарбами та крейдою, перебуваючи під захистом сил власної фантазії, яку насичує казка, де завжди перемагає добро.
  • Другий клас вальдорфської школи вводить дитину у світ байки, де висміюються пороки людства і, з іншого боку, у світ життєписів святих, у яких людське стає ідеальним. Міцний другокласник освоює далі лист і читання, навчається «бачити» і відчувати числа, співає та будує маленькі діалоги іноземними мовами. Полярність супроводжує їх у темі «Антоніми» у російській мові, у малюванні симетричних дзеркальних форм.
  • У третьому класі вальдорфські діти вивчають заходи та величини. Вони вимірюють периметр школи ліктями та сажнями, час – водою та піском, поступово освоюючи сучасні величини та співвідношення між ними. Діти читають Старий Заповіт як пракнигу людства. Завіса фантазії спадає, діти починають осмислювати своє місце у цьому житті. Цьому допомагає епоха будівництва будинку, коли з саману чи дерева, тканин чи поліетилену діти будують справжній будинок своїми руками. Там, де нічого не було – височить житло людини.
  • У четвертому класі вальдорфської школи вивчається скандинавський епос – "Едда" та "Калевала", а також слов'янські міфи. Після освоєння в'язання гачком у 3 класі, діти освоюють вузли – макраме. Це виховує здатність до логічного мислення. Світ ділиться, розколюється на частини – вивчаються прості дроби: розрізаються торти і млинці, - до того часу, поки стануть «слухняними». У російській мові освоюються частини мови та склад слова. Вступають нові предмети – зоологія, як вчення тварин і людину, історія, як історія рідного краю, географія, як орієнтування біля.
  • У 10-11 років дитина долає Рубікон – вона залишає країну дитинства назавжди. Попереду на нього чекають дивовижні відкриття, що приходять зі світу наук і перетворення власної істоти. Для того, щоб зустріти майбутнє у всеозброєнні, дитина накопичує сили у дитинстві. У вальдорфській школі робота з глиною, малювання, в'язання, інтелектуальне навантаження, що відповідає віку, стають у дитині дієвими силами, які допоможуть їй гармонійно зростати до повноліття і впевнено вступити в життя.

Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар