- Старша школа

Що таке нині наша старша школа?

 • Це школа, яка готує до дорослого життя і виховує вільних, самостійних людей, кожен із яких - особистість.
 • то школа, де кожен шукає себе у певних галузях науки і мистецтва і може проявитися як в інтелектуальній діяльності, так і розкрити свій творчий потенціал – у живописі, музиці, драматургії.
 • Це школа, де хлопці навчаються ставити запитання та знаходити на них відповіді, а викладачі допомагають їм у цьому.
 • Це школа, де прагнуть творчості на кожному уроці, де вчаться висловлювати свою особисту думку та не бояться робити це.
 • Це школа, в якій насамперед звертається увага на моральність того, що відбувається у школі, аж до дрібниць.
Переваги старшої школи НВК «Ступені»:
 1. Поглиблене вивчення таких наук, як математика (алгебра та геометрія), фізика, хімія, біологія, географія, історія (всесвітня та історія України), література (українська та зарубіжна), інформатика.
 2. Вивчення двох іноземних мов - англійської та німецької. З англійської та німецької мов учні пишуть реферати, які захищають у присутності комісії, що складається з вчителів іноземних мов. Для проведення факультативних занять із іноземної мови запрошуються викладачі-носія мови.
 3. Учні 9-11 класів їздять до Німеччини для проходження мовної практики в рамках обміну учнями між вальдорфською школою "Ступені" (м. Одеса, Україна) та Вільною Вальдорфською школою Швебіш Халль (Німеччина).
 4. Учні 9-11 класів займаються психологією, музикою, живописом, драматургією, а також прикладними мистецтвами – ліпленням та деревообробкою. Вивчають історію мистецтв та історію музики.
 5. Займаються постановками вистав, підготовкою шкільних свят.
 6. Учні старшої школи активно ходять разом зі своїми вчителями у походи (Карпати, Крим), організовують виїзні художні та наукові практики.
 7. Після закінчення 9 та 11 класів учні проходять державну атестацію та одержують відповідні документи (свідоцтво про закінчення основної школи або атестат про середню освіту).

Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар