Що може дати дитині дитячий садок?

Перше семиріччя - одне з найважливіших у житті дитини. Саме за перші 7 років дитина вчиться рухатися, говорити, взаємодіяти. Закладаються всі основні системи організму, формується воля. Саме розвиток волі і фізичного тіла є основним для формування людини в цей період. Тому в перші 7 років важливо не забирати сили у дитини на те, що буде мати свій час. Наприклад, якщо почати активно розвивати інтелект, то сили організму підуть саме на це, а не на здорову будову тіла. Дитина буде слухняно сидіти за партою та знайде безліч відмовок, щоб не рухатися. Але саме рух є природнім у цьому віці. Організм витрачає купу енергії на побудову тіла, і раннє інтелектуальне навантаження забирає сили з цього процесу.

Що ж тоді корисно для дитини? Вільна гра, рух, заняття музикою, евритмією, ліпленням. Все те, де можна дослідити та пізнати своє тіло та його можливості. Дитина активно досліджує світ і себе, це її основне завдання. І здоровий садочок дає їй простір для цього. Догляд за рослинами, прогулянки, приготування їжі, малювання, рукоділля, ремесло - світ дитини має бути реальним, а не віртуальним. Дитина має ставити купу запитань та шукати відповіді на них. І мудрий вихователь не буде поспішати з готовими варіантами пояснень. Адже власне відкриття для дитини має більше сенсу, ніж уніфікована інформація.
Дитячий садочок має створити простір для здорового і безпечного розвитку дитини. А час для навчання за партами настане вже у школі.


Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар