Що це за школа така - вальдорфська?

Вся система вальдорфської освіти будується на знанні фаз розвитку дитини і розумінні її потреб. Саме дитина та її можливості стоять у центрі. Це означає, що кожний клас пропонує саме те, що необхідно для формування цікавості до життя у цьому віці.
Перший клас ще живе у казці. Тож і навчання тут повʼязане з образами.
Другий клас вже формує поняття добра і зла, тож ця дуальність проходить всю програму, починаючи з байок і закінчуючи математикою.
Третій клас - криза Рубікону або 9 років. Опорою стають старі ремесла та історії зі Старого Заповіту.
Четвертий клас - бажання розширитися за межі школи, а отже - дослідження власного міста.
Пʼятий клас - гармонія тіла та духа. Діти вивчають історію Давньої Греції та їдуть на справжню давньогрецьку Олімпіаду.
Шостий клас - випробування на міцність правил. Тож історія Давного Риму та закони класу допоможуть подолати цей шторм всередині дитини. А в кінці, після вивчення ще однієї непростої епохи - Середньовіччя - діти влаштовують справжній середньовічний бал.
Сьомий клас - час побачити перспективу в живописі та випробувати себе в поході.
Восьмий клас - час показати себе світу, тож участь у театральному фестивалі зі справжньою великою виставою допоможе в цьому.
Девʼятий клас - початок старшої школи. Час подумати про майбутнє не тільки себе, а й планети. Тому після підліткових революцій варто зʼїздити на сільгосппрактику на екоферму.
Десятий клас - час занурення у себе. Щоб не залишити підлітків у цьому процесі сам на сам варто організувати обмін з іноземними школами або виробничу практику. А щоб відчути себе частиною цього світу, наприкінці 10 класу учні вивчають геодезію.
Одинадцятий клас - час показати себе. У цьому віці можливо все: вистави, поїздки, соціальна практика, конкурси… Все, що дозволить повʼязати себе з великим світом навколо.
Це зовсім маленька частина того, що відбувається у вальдорфській школі протягом 11 років. І навіть ця частинка дає змогу зрозуміти, яке насичене та цікаве життя у наших учнів.
Хотіли б ви дізнатися більше про кожний клас?Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар