Перший клас у вальдорфській школі робить все, щоб дитина зміцніла


Початок школи - це час переходу від вольової діяльності до почуттєвої. У цьому віці дитина все ще наслідує дорослого і з цього наслідування вчиться. Всі знання вона бере із образів. Кожна літера, кожний математичний знак зʼявляється поступово, через історію і малюнок, який з ними пов’язаний. Так вони стають надбанням дитини.
Малечі вчаться взаємодіяти, вчитися, вони будуть єдиний соціальний організм- клас. Для цього потрібно багато енергії. Тому і занурення у навчання відбувається поступово, через гру. Але природна жага до знань бере своє: навчання стає необхідністю, потребою дитини. Обʼєм матеріалу збільшується. Але ці знання тісно пов’язані із життям. Рахуються камінчики з моря, записуються історії з життя. Діти багато займаються рукоділлям, адже це тісно пов’язано з розвитком моторики та мислення.
У дітей молодшої школи є особливі предмети. Це рухливі ігри, малювання форм та евритмія. Рухливі ігри підбираються вчителем із темпераментів у класі та відповідно до завдань, які зараз стоять перед вчителем. Малювання форм має багато задач: постановка руки, вміння розташовувати головне на аркуші, вибір кольору. Евритмія ж вчить свідомому руху.
Перший клас - це ще і випробування для батьків. І у вальдорфських школах допомагають з цим випробуванням впоратися за допомогою батьківських зустрічей, де говориться про особливості віку та де батьки готують разом сюрпризи для своїх дітей.
Перший клас у вальдорфській школі робить все, щоб дитина зміцніла, клас став єдиним цілим, а навчання стало важливою частиною життя родини.


Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар