Перші 7 років дитини

Найважливіший період у житті дитини - це перші 7 років. Саме тоді закладається майбутнє здоров’я, основи довіри до світу, базові навички. А що ж потрібно дитині у цьому віці?
З моменту народження дитина активно навчається. Спочатку оволодіває своїм тілом, потім опановує мову, і тільки пізніше - пізнає світ якнайбільше. Дитина вчиться із наслідування дорослого. Тож головне у першому семиріччі - які дорослі будуть оточувати малечу.
Першими і головними дорослими для дитини ж батьки. Від них вона вчиться рухатися, розмовляти, вони дадуть їй перший приклад реакцій на події в житті. Але не менш важливою у віці 3 років стає фігура вихователя у садочку. Це має бути спокійна, доброзичлива людина, яка створить всі умови для здорового розвитку дитини.
І першою такою умовою, що сформує базове відчуття безпеки, стане режим дня, тижня, року. Коли дитина чітко знає, що буде далі, для неї світ стає безпечним, а сили йдуть не на тривожність, а на власні дослідження. У вальдорфських садочках режим завжди чіткий, а свята року створюють затишну канву дорослішання дитини. Навіть меню підпорядковане такому розпорядку.
Крім чіткого ритму для дитини важливий правильний розвиток. Перші 7 років активно змінюється тіло. І організму потрібні сили на такі значущі зміни. Тож інтенсивна інтелектуальна діяльність у цей період не допомагає здоровому розвитку, а навпаки - гальмує його, забираючи сили від формування фізичної оболонки. Головною діяльністю дитини, в якій вона навчається усім базовим навичкам, стає вільна гра та безпечне дослідження навколишнього світу. Перші 7 років закладають основу на все життя. І якщо ця основа закладена правильно, час для розвитку почуттєвої сфери та інтелектуального пробудження прийде вчасно.
Вальдорфські садочки створюють природне оточення для малеч, унормовують ритми, дають можливість розвивати фантазію і створюють всі необхідні умови для здорового та щасливого дитинства, в якому на першому місці стоять потреби дітей.

Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар