Як виховати повагу до праці?

Тільки власним прикладом. Неможливо навчити людину цінувати чужий труд, коли сам його не цінуєш. Важко зрозуміти цінність праці, коли її результати непомітні. Саме тому для підлітків так важливо побачити приклад справжнього чесного ставлення до праці і її результатів.
Вже в четвертий раз учні нашої школи поїхали на сільськогосподарчу практику в с.Потутори на біодинамічне господарство «Жива Земля Потутори». Саме тут втілюється в життя принцип дбайливого ставлення до природи і розуміння важливості праці на землі. Співзасновники господарства, швейцарка Кристина Ліберхер та українець Іван Бойко, роблять усе, аби люди могли отримувати якісні біологічно чисті продукти. Робота з рослинами і тваринами тут надихає, саме тому сюди так люблять приїжджати цілі класи на сільськогосподарську практику.
Протягом 10 днів наші учні збирали та сортували трави, доїли корів, пакували чаї та спеції. Це така чесна праця, після якої відчуваєш втому і бачиш результат своєї роботи. Ось він, чай, трави в якому зібрані твоїми руками. Ось молоко, ось суміш спецій чи чисті грядки… Це новий досвід для міських дітей, що дає можливість відчути вже дорослу відповідальність за свої дії. І поряд з ними в цей час - дорослі, які стають прикладом і допомагають у найскладніших моментах.
Ця практика - ключова у переході до дорослого життя. Бо допомагає зрозуміти, що таке відповідальність, побачити, хто може стати справжнім авторитетом, відчути, що саме від твоїх дій залежить спільний результат.
Ми пишаємося нашими дітьми. Вони прекрасно пройшли практику і гідно попрацювали. І кожний з них виніс свій досвід, який точно знадобиться в майбутньому.
Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар