Для чого потрібна інформатика?

Ви скажете: ми країна, яка дала світу велику кількість IT-спеціалістів. Але хіба можна дати дітям на уроках інформатики всі знання, необхідні для оволодіння професією? Ви скажете: щоб навчити поводженню з комп‘ютером. Але хіба діти цього покоління не працюють більше в телефонах та планшетах, де дадуть фору більшості своїх вчителів? Ви скажете: задачі з підручників корисні та цікаві. Але хіба інформатика - це не наука, що розвивається швидше за інші?
Тоді для чого взагалі дітям уроки інформатики і якими вони мають бути?
Головне для молодих людей - відчути, що вони можуть щось зробити, дізнатися щось нове. Комп’ютери стали такою невід’ємною частиною нашого життя, що, здається, і пояснювати нічого не треба - бери і працюй. Але це далеко не так.
Інформатика - наука, що базується на логіці. Саме логічним функціям і задачам в першу чергу треба вчити підлітків. Задовго до того, як відкривати світ програмування чи користування програмами. А для цього треба пройти шлях, який пройшли винахідники комп’ютерів. Самим створити перший двоїчний код, зробити обчислювану машину і запустити її роботу. І тільки після цього переходити до алгоритмів та машинної логіки.
А де ж програмування? Як зробити так, щоб те, що підлітки отримують на уроках, було корисним та важливим? Поєднати можливості користувацьких програм та задачі програмування! Ви знали, що за допомогою Power point можна створювати мультфільми та повноцінні прості ігри? А про які функції додатків Google ви чули? Що ви можете розповісти про захист даних в мережі Інтернет? Все це базується на основних принципах логіки та алгоритмізації процесів.
І головне: завдання для учнів мають змінювати з року в рік. Адже і потреби дітей змінюються. І зацікавити їх можна лише у випадку, коли вчитель знає, які зміни відбуваються навколо. І стосується це не тільки уроків інформатики…
Як нам вдається поєднувати сучасні виклики та традиції вальдорфу ми пропонуємо вам дізнатися вже наступної суботи. Реєстрація на День відкритих дверей за посиланням:

Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар