Чому старша школа в «Ступенях»?

Вік з 9 по 11 клас вважається найважчим. Це вік становлення молодої людини. Вік революцій та пошуку себе.
У тонкому процесі переходу від підлітка, що підкорюється правилам, до дорослого, який їх сам встановлює, є багато підводних каменів. Функція вчителя змінюється. Тепер основне завдання - не тільки навчити, а й дати можливість знайти юнакам свій шлях. Це пошук рівноваги між «треба» і «хочу».
Саме тому в вальдорфських школах основний учитель передає клас куратору після середньої школи. Бо стосунки куратора з класом суттєво відрізняються. Якщо основний вчитель буквально веде за собою, то куратор показує шлях, а як його пройти - учень обирає сам.
9 клас проходить через революції та бунти. В цьому штормі емоцій важно не загубити фарватер і вчасно знайти береги. В цьому допомагає комбінаторика, історія світових війн, розбір комедій та трагедій, живі хімія та фізика, основи правових знань.
В 10 класі основні процеси юнаків проходять всередині, тож на допомогу приходить психологія, література з її вивченням психологічних романів, складна аналітична робота та розбір світових економічних теорій.
В 11 класі молоді люди готові підкорювати світ. Вони роблять масштабні проєкти, беруть участь у дискусіях, активно пропонують вчителям своє бачення школи. Це вже молоді люди, з якими вчитель може говорити на рівних і разом вирішувати певні проблеми.
Кожний етап дорослішання закінчується практикою за віком, де молоді люди можуть відкрити щось нове в собі та перейти на наступний рівень. І супроводжують цей процес дорослішання вчителі, дуже добре знайомі з цим віком. Вчителі, які розуміють, де для дитини необхідні здорові кордони, а де можна дати можливість проявити себе.
Саме так формується незалежна особистість, яка може реалізуватися в суспільстві.
Ми вважаємо, що старші класи у вальдорфській школі «Ступені» - це найкраще, що може пережити молода людина. Навіть у ці нелегкі часи. Приходьте до нас, щоб в цьому переконатися!
Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар