Свято Першого дзвонику або День знань


 «... Споглядаючи рух сонця вдень,
 ми можемо віднести до нього те,
що є корисним для нашомого тіла;
спостерігаючи за рухом сонця впродовж року,
ми можемо віднести до нього те,
що корисно для нашої душі»
Рудольф Штайнер «Свята року»
  Свята прикрашають наше життя. Їх завжди чекають з нетерпінням і дорослі, і діти. Свята - це особливо значуща частина дитячого життя, коли казка трохи стає реальністю. А в вальдорфської школі свята зовсім дивні. Вони не є чимось відокремленим, а відповідають річному ритму та зміні епох і пір року.
Підготовка до свята починається задовго до нього і складає ритм тижня і дня.
Ритм завжди був і буде однією з умов гармонійного та здорового життя. Не дарма в різних культурах існують обряди і звичаї на всі випадки життя, всі вони циклічні і відповідають змінам пір року. Саме від культурно-історичної спадщини і відштовхується річний ритм в вальдорфських школах.
Діти, батьки, вчителі та вихователі є одночасно організаторами і учасниками свят - роль глядачів тут, як правило, не передбачена. Свято - це дія, іноді і таїнство, де діти є активними учасниками.
Всі основні свята пов'язані з різними чеснотами - мужністю, добротою, вдячністю, любов’ю, співчуттям, вірністю ... Ці чесноти знаходять втілення в казкових, біблійних образах,  для них існують свої історії і сюжети, а також свої пісні.
Свята розвивають волю, сприяють моральному вихованню, дають можливість дітям пережити чудовий час, через них передаються традиції, знаходить вираз культура народів.
Рудольф Штайнер пов'язував свята з річним рухом сонця, а рух сонця протягом року - з душевним розвитком людини.
Таким чином, свята в вальдорфській педагогіці розглядаються не як окремі події, а як найважливіші зупинки на шляху, що проходить через весь річний кругообіг, та сприяють душевному розвитку дитини.
Кожна вальдорфська школа має свої традиції святкування річних свят. В тому числі і наша школа «Ступені». 

Свято Першого дзвонику або День знань.

Річний цикл свят починається з 1 вересня - Дня знань. У цей день школа відкриває свої двері для учнів і першокласників. Для першокласників готується особлива вистава. Кожний рік вона інша. Ця історія буде з ними весь рік, буде допомагати вчитися, дружити, долати труднощі. Першокласникам дарують подарунки одинадцятикласники. Традиційно – це їх перший альбом-зошит та воскова крейда. Дзвенить перший дзвоник, і всі діти розходяться по класах під загальний спів гімну школи – пісні «Дорогою добра».  Тому що саме такий шлях – найважливіший для Людини. Першими заходять до школи  першокласники, яких ведуть одинадцятикласники. А батьки першокласників в цей час на загальношкільних зборах приймаються в велику шкільну сімю, для чого виконують різні завдання, проходять випробування.

Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар