Чому у вальдорфських школах не використовують інтерактивні дошки?

Інтерактивна дошка - цікава забавка. На неї можна виводити будь-які зображення, грати в пізнавальні ігри, показувати цікаві відео. Цей інструмент швидко завоював кабінети більшості шкіл. Тепер стало можливим занурити дитину у звуки і образи, створені за допомогою комп’ютера - яскраві, обʼємні, точні.
Але дитина живе в реальному світі. Цей світ має текстури, природні кольори і певні форми. У цьому світі можна відслідкувати, що і звідки взялося. У цьому світі є місце таємничості та казці.
Для дитини яскравий світ екрану є чимось штучним, паралельним світом. Він цікавий, але окремий від світу реального, в якому дитина живе. Звичайно, заглянути в той яскравий світ цікаво, а от жити в ньому… дитяча психіка потребує певних швидкостей і певних яскравостей. Занадто багато інформації або завелика строкатість образів втомлюють дитину. А технологічне наповнення кабінету спокушає вчителя показати якомога більше.

У вальдорфських школах молодші учні сприймають інформацію через образи. Це в природі дітей, вони ще живуть у казці. Вчитель ретельно підбирає кольори до всього, що зʼявляється на дошці. І ці малюнки, створені руками вчителя з любовʼю та увагою до деталей, стають частиною такої казки. Малюнок можна доповнити, стерти, перемалювати. Це живий процес у світі дитини. Він легко стає частиною її самої.
Що цікаво, діти з набагато більшим задоволенням роблять завдання, написані на дошці, ніж роздруковані на папері. Бо це живий зв’язок між вчителем і кожною дитиною.

Вальдорфські дошки ілюструють все. Учителі за допомогою кольорової крейди створюють карти, замки, драконів і принцес, скелети з анатомії та ілюстрації для фізичних дослідів. На дошці оживає все, і діти вже не дивуються майстерності вчителя, що набувається роками, а поважають її. Ніколи дитина без дозволу не порушить малюнок вчителя чи іншої дитини. Це благоговіння в дітях зберігається все шкільне життя.
Звичайно, ближче до третього семиріччя в класах зʼявляються комп’ютере та проєктори. Але і ними вчителі та учні користуються лише за потреби, залишаючи в пріоритеті живу творчість на дошках.

Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар