Нам у вас так подобається, але все так незвично…

Часто батьки, які обирають альтернативні школи, орієнтуються на своє уявлення про школу звичайну. Або про школу ідеальну для самих батьків. Але освіта - поняття значно ширше за наші уявлення. Тому і триває пошук її ідеальної форми. А ідеал, як відомо, поняття відносне.
Тож поговоримо сьогодні про те, як обрати свою альтернативну школу. Підготуйтеся до того, що правила тут будуть відрізнятися від правил інших шкіл. Це може бути помітно одразу, в оформленні приміщень чи одязі дітей, а може проявитися в подачі матеріалу чи в манері спілкування дорослих з дітьми. І тут важливо зрозуміти, чи цей підхід вам імпонує, чи підходить він вашій дитині. Чи буде вашій родині комфортно в колі саме цих цінностей. Це - головне.
Наступне питання - результати навчання. Поговоріть зі старшокласниками, випускниками школи. Що вони отримали від школи: які знання, які комунікаційні навички, які додаткові уміння. Те, що ви почули, відповідає вашим очікуванням? Тоді зробіть наступний крок.
Поговоріть з вчителями. Поставте їм всі важливі запитання і почуйте відповіді на них. Обговоріть адаптаційний період. Дізнайтеся, за якою програмою вчаться діти, які результати вважають прийнятими самі вчителі. Відчуйте, чи вийде у вас контактувати з цими людьми протягом тривалого часу.
І якщо все вам підходить - не бійтеся віддати дитину в альтернативну школу. Так, навчальний процес тут часто відрізняється від класичного «прочитав-записав-вивчив», але і результат навчання часто перевершує очікування. Однак якщо ви внутрішньо не готові до експериментів і не можете з довірою дати дитині час на перехід і адаптацію в іншій системі - то обирайте для себе гарну класичну школу, вони теж мають свої переваги. А ви точно отримаєте ті результати, які важливі саме для вас.
І найголовніше - в будь-якому разі орієнтуйтеся на свою дитину: можливо, те, що для вас незрозуміло і незвично, стане для неї найкращими спогадами дитинства.Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар