Навчання як терапія

Школа - це місце, де дитина проводить більшу частину свого дитинства. Вона закладає основу на майбутнє життя. І від того, якою буде ця основа, залежить, як буде почуватися доросла людина в майбутньому.
Школа має бути місцем ресурсу. Місцем, де для кожного є можливість самореалізації. Місцем, де все побудовано так, щоб зцілювати, а не ранити.
Вальдорфська педагогіка побудована на спостереженні за дитиною. Тільки так можна відчути її потреби, які не впишеш в рамки строгих програм і методичек. Це спостереження допомагає вибудовувати уроки під запити конкретних дітей і вже працює як терапія.
Вся шкільна програма як вальдорфських шкіл, так і вальдорфських садочків відповідає ритмам, закладеним самою природою: ритмам року, сезону, тижня, дня. Дитина живе в гармонії з процесами, що відбуваються навколо.
Весь навчальний процес побудований на пробудженні в дитині сил фантазії, живого мислення. Образне викладання допомагає учням дійсно уявити собі все, про що йдеться на уроках, а не просто вивчити факти.
Таке навчання ніби дихання - воно побудоване за принципом вдоха і видиха, поєднання інтелектуальної роботи і творчості. Це живе навчання, яке живить, а не виснажує дитину.
Вальдорфська педагогіка - це справжня терапія, яка вбудована в кожний урок, в кожну діяльність задля здорового зростання малеч у здорових дорослих.
Це школа, яка сама по собі вже є терапією.


Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар