Пошук меж своїх можливостей

Вік 14-15 років вважається найважчим. Це вже не дитина, але ще і не доросла людина. Світ постає перед підлітком у всій своїй різноманітності - з можливостями і спокусами. Це вік випробувань: а на що я здатний?
Лозунгом цього віку можна обрати «я хочу екстриму». І якщо у житті підлітка немає випробувань фізичних та можливостей для подолання власних страхів, то молода людина шукає реалізації своїх потреб у шкідливих звичках та порушенні заборон.
У вальдорфських школах 8 і 9 клас реалізують потребу в екстримі за допомогою дорослих. Наприклад, через скелелазіння. Для багатьох підлітків це випробування сил як фізичних, так і моральних, сили духу.
Цієї суботи наші учні в супроводі вчителів та досвідчених інструкторів з клубу «Романтик» весь день підкорювали полігон на Куяльнику. Це було неймовірно! Хтось 4 рази проходив маршрути різної складності, хтось подолав стінку з 3 спроби, а хтось вперто дерся нагору і не здався, поки не подолав висоту. Кожен з підлітків відчув головне: попри свої страхи, попри складнощі - я зміг! Я переміг свій страх висоти, свою втому, свій розпач. Я - переможець!
І навіть після складного підйому, коли, здавалося, не залишилося сил, підлітки знову і знову додали стінку.
Це було завдання, підібране для дітей з урахуванням особливостей віку. І практика показала, що це завдання було підібране правильно.
І як бонус діти спостерігали за підйомами батьків, які не змогли залишитися осторонь і теж пройшли свою ініціалізацію на висоті.
Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар