Навіщо в школі уроки мистецтва?

Сучасні школи здебільшого орієнтують дітей на розвиток інтелекту. Здається, що головна мета освіти - складання іспитів. Але хіба ж розвиток людини протягом 11 років може звестися лише до кількох днів інтелектуальних випробувань з обраних предметів?
У вальдорфських школах панує думка, що головна мета освіти - заохотити людину до постійного розвитку. Це можливо лише тоді, коли дитина розвивається всебічно, а не в одному напрямку. Тоді чому ж тоді в більшості шкіл у розкладі ви не знайдете предметів мистецького циклу?
Розвиток інтелекту - важлива складова розвитку людини. Але не єдина. Адже розум без моральності
вже не раз приводив людство до межі виживання. Розум без волі - це неможливість втілити свої найсміливіші задуми. Розум без почуттів найчастіше приводить людину до логічних, але егоїстичних та бездушних висновків. Саме тому інтелектуальне навантаження має чергуватися з предметами, які розвивають волю і почуття -ліпленням і живописом, музикою і театром, ремеслом і рукоділлям.
Ось ліплення у 9 класі. Діти змалечку памʼятають цей перехід від теплого живого бджолиного воску до прохолодної земної глини. Вони вправляють у наданні форми тому, що само по собі форми не має. З роками вправність у цьому занятті зростає. І ось у 9 класі зʼявляється вази. Весь проєкт підлітки роблять самі: від ескізу до його втілення в реальності. Задум спочатку фіксується на папері. Все треба врахувати, продумати. Так працює інтелект. Потім починається кропітка робота з втілення. Форма має відповідати задуму. Часто з першого разу це не вдається. Тоді доводить все робити заново. Так працює воля. І ось ваза готова. Вона має форму, об’єм, колір. Підліток тримає її в руках і відчуває: я зміг! Я щось створив! Я тепер можу все!
Так ліплення розвиває всі сторони людини і дає людини відчути себе творцем своєї реальності.
Саме так вальдорфська педагогіка бачить освіту - як розвиток Людини.

Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар