Географія завжди здається складною, якщо вчити її «головою»


Що ви памʼятаєте з курсу шкільної географії? Назви столиць країн світу? Течії та материки? Різницю між тропічним та континентальним кліматом? А чи поєднувалися всі ці знання у вашій голові в єдину картину світу навколо?
Географію у вальдорфських школах вивчають з самого початку навчання. Адже діти першого класу досліджують територію навколо школи, в наступних класах це дослідження поширюється все далі: яка моя дорога до школи, а яка моя школа, а яке моє місто? Так дитина поступово відкриває світ навколо себе.
В 5 класі приходить Давня Греція з картами, які вчитель малює на дошці, а діти - у себе в зошитах. Шестикласники вивчають, як формується ландшафт, і самі будують гори з глини і знаходять закономірності появи річок, коли пускають в ці гори воду. В 7 і 8 класі діти дізнаються про причини появи вітрів та течій та їхній вплив на клімат. В цьому віці вони вже закінчують дослідження всіх материків планети.
В 9 класі постає питання: звідки беруться землетруси та виверження вулканів? І поки підлітки переживають революцію всередині, на уроках географії їх також «трясе».
Старша школа - це час аналізу. Як формуються країни? Чому одні країни багаті, а інші - бідні? Як географія впливає на економіку?
Так діти протягом 11 років пізнають світ навколо, його закономірності. Світ, в якому їм жити і який підкорювати.

Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар