У вальдорфських школах немає підручників

Кожний клас - індивідуальний. Кожний урок - неповторний. І він народжується у співавторстві з дітьми. Хіба можна написати підручник за таких умов?

Викладання в молодших класах завжди відбувається через образ. Образ літер, чисел, математичних дій… І у кожного вчителя ці образи свої. В середній і старшій школі задачі змінюються, але ілюстрації на дошці залишаються основним джерелом натхнення.
Тому вальдорфський вчитель багато часу приділяє малюванню на дошці. З-під його руки виходять гноми і феї, печери і палаци, давньоримські боги і стародавні карти. До кожного уроку, кожної теми зʼявляється новий малюнок, а практичний матеріал добирається з урахуванням уподобань дітей.
Діти вчаться оформлювати свої зошити за принципом оформлення дошки. Картини зʼявляються на сторінках, текст красиво вписується в загальний формат задуму. І ось у кожного учня вже є свій власний зошит-підручник, в який він вкладає свою працю і душу. Так дитина робить отримані знання своїм набутком.
Зошити для такої роботи у дітей особливі: неліновані, з цупкого паперу, великого розміру. Такий формат зошитів вчить дитину орієнтуватися в просторі, тримати рівну відстань між рядочками, красиво розташовувати текст і малюнки. Це формує естетичний смак, розвиває творчі здібності та допомагає набути рівноваги.
Таке викладання формує в дитині свободу, волю до праці та надає приклад того, що можливо все, адже у нього перед очима завжди приклад роботи вчителя і власні набутки, а не готові шаблони.


Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар