Для чого старшій школі поїздки та практики?

Вік 9-11 класу - це вік становлення людини. Від дитини, що керується настановами дорослих, молоді люди переходять до відповідальності за себе та свої вчинки. Цей момент надзвичачайно важливий для формування особистості. І мудрість батьків - підтримати дітей в цьому процесі пізнання світу через власний досвід.


У звичайному середовищі підлітки вирішують повсякденні завдання, які не потребують зазвичай особистих рішень. Але під час практики це змінюється. Молоді люди стають повноправними учасниками процесу. Їм треба зорієнтуватися в незнайомому просотрі, організувати свій побут та встигнути виконати завдання практики.

І учні з задоволенням беруть на себе відповідальність за свою частину роботи. Нові враження стимулюють їх дізнаватися щось нове, домовлятися одне з одним, проявляти ініціативу та будувати свої стосунки з вчителями та іншими учасниками практики.

Якщо ж поїздка закордонна, то це ще і можливість побачити іншу культуру, іншу архітектуру, інших людей. Молоді люди мають можливість в реальних умовах поспілкуватися іноземною мовою, навчитися орієнтуватися в абсолютно новій місцевості та рахувати свій бюджет в іншій валюті. В родинній подорожі це зазвичай беруть на себе батьки, але в навчальній практиці куратор покладає ці обов‘язки на учнів і лише контролює процес. І ця довіра до молодої людини допомагає їй стати самостійною та навчитися відповідати не тільки за себе, а й за інших.

Окрім цих переваг поїздок є і прямі - нові навички, нові знання. Так, під час практики наших учнів у Будапешті вони побачили Музей мистецтв з його унікальними роботами різних епох, величну архітектуру та змогли побачити величні собори, яких майже немає в Україні. Це добре ілюструє знання з епох історії мистецтв та всесвітньої історіі, уроки яких вони відвідували під час поїздки дистанційно.
Тож кожна така поїздка розширяє світогляд молодих людей та допомагає їм відкривати для себе світ.Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар