9 клас у біодинамічному господарстві

Яка головна проблема сьогодення? Відсутність розуміння, як пов'язані між собою дії і наслідки. Адже в міському житті людей все менше часу на роздуми, спостереження і, власне, на працю. А побачити результат своєї діяльності можна лише через конкретні дії.
Відчуття власної значущості, спроможність змінити щось в цьому світі - ось основна потреба підлітків у віці 15-16 років. І головне, що можуть дати їм дорослі у цей час - це можливість реалізувати цю потребу. Саме тому в 9 класі учні вальдорфських шкіл їдуть у біодинамічні господарства, щоб навчитися працювати руками та побачити, що навіть проста праця може змінити світ навкруги.
Наш 9 клас приїхав до біодинамічного господарства "Жива земля Потутори" у часи збору врожаю трав та квітів, у гарячу пору, коли була потрібна допомога. І підлітки стали до роботи на рівних з дорослими: збирали та обробляли врожай, працювали в полі, готували їжу. За тиждень сільськогосподарчої практики вони встигли спробувати ледь не всі роботи на фермі. До всього бралися охоче та з посмішкою. Бо відчували потребу знайти себе в цьому світі. Якщо готували їжу - то подавали її красиво, якщо збирали квіти - то з позитивними думками. Адже чай з цими квітами потім питимуть люди по всій Україні. І кожен день на вечірньому колі звучали слова: це було чудово. Бо, незважаючи на виклики часу, в підлітках перемагає природня жага випробувань себе. Тож такі практики дають їм змогу задовольнити головну потребу віку: відчути себе важливими частками життя цього світу.


Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар