Життя без підручників і формул

У вальдорфській школі немає підручників. Зовсім. Можуть бути зошити з вправами або книги з завданнями, а от підручників з правилами для молодшої та середньої школи немає.
Часто це лякає батьків. Адже звідки тоді дитина бере готові формули та визначення?

У вальдорфській школі немає універсальних формул здобуття знань. Кожний вчитель йде своїм шляхом залежно від того, які діти в його класі. Адже для кожного класу приходить свій образ, своє пояснення загальних відомостей.

Урок народжується поступово: з задуму, написання конспекту, а потім - в реалізації. І на кожному етапі за відсутності жорстких кайданів підручника вчитель має місце для творчості. Весь простір класу допомагає в цьому.

Але як же творити вчителеві без підручника? На що спиратися? На дошку. Вона стає тим самим зразком, за яким учні самі створюють свої зошити, записуючи туди здобуті власною працею знання. На дошці можна вправлятися, дописувати, малювати і кожного дня створювати нові шедеври.

Як, наприклад, сьогодні створила наша вчителька 1 класу Ганна Толкаченко. Після уроків вона кілька годин малювала наших чудових помічників-гномиків, щоб завтра за їхнею допомогою закінчити епоху математики та підбити підсумки місячного навчання та перших математичних дій.

Вальдорфська школа

Проморолик про школу https://www.youtube.com/watch?v=UR1VV-7CsYo

Шкільний календар